Finanse VULCAN. Najczęściej popełniane błędy i sposoby ich korygowania – dokumenty źródłowe i regulacje rozrachunków

Godzina rozpoczęcia: 09:00
Godzina zakończenia: 12:00
Cena / szkolenie: 319.00zł / osoba
Miejsce szkolenia: szkolenie zdalne,
on-line,
specjaliści ds. księgowości
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
Jak uniknąć błędów podczas wprowadzania dokumentów źródłowych? Jak wykorzystać automatyczną dekretację poprzez stosowanie schematów księgowań? Jak postępować, aby nie popełniać błędów w uzgadnianiu rozrachunków? To przykłady pytań, na które księgowa/y powinna/ien znać odpowiedź, aby ewidencja dokumentów źródłowych oraz kontrola rozrachunków przebiegała sprawnie i bezbłędnie.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie księgowa/y powinna/ien wykonać w aplikacji Finanse VULCAN, aby uniknąć błędów w rejestrowaniu dokumentów źródłowych oraz postępować podczas kontroli rozrachunków.

Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią skuteczną kontrolę dekretacji i rozliczeń rozrachunków.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prowadzić prawidłową ewidencję dokumentów źródłowych oraz skutecznie kontrolować rozrachunki w aplikacji Finanse VULCAN. Będzie także znał niezbędne funkcje programu do realizacji tego zadania. Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • analizę najczęściej popełnianych błędów w ewidencji dokumentów źródłowych,
  • efektywne kontrolowanie rozrachunków za pomocą różnych zestawień,
  • poznanie skutecznych sposobów unikania błędów oraz ich korygowania.

1. Błędy w dokumentach źródłowych
  • wprowadzanie dokumentów zakupu/sprzedaży (faktury, noty) – odpowiednie schematy księgowań,
  • wprowadzanie dokumentów korygujących zakup/sprzedaż,
  • raporty kasowe – operacje kasowe,
  • błędne utrzymywanie statusu dokumentów.

2. Błędy popełniane w generowaniu odsetek, not rekompensat
  • generowanie not odsetkowych,
  • generowanie not rekompensat.

3. Błędy w rejestrowaniu i rozliczaniu zaliczek
  • operacje księgowe związane z zaliczką – pobranie, rejestrowanie wydatku, zwrot zaliczki,
  • rozliczenie zaliczki.

4. Błędy w uzgadnianiu rozrachunków
  • zestawienia sald i obrotów z odpowiednią analityką,
  • kontrola rozrachunków z odpowiednią analityką,
  • wpływ regulacji rozrachunków na wyniki w sprawozdaniach Rb-27s, Rb-N (należności, zaległości-wymagalne).

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.

Inne szkolenia, które mogą Cię zainteresować

Zobacz wszystkie