Dziennik VULCAN. Szkolenie dla użytkownika rozpoczynającego pracę w aplikacji - administrator dziennika.

Rodzaj szkolenia: dla nowych użytkowników aplikacji
nauczyciele,
pracownicy administracji
Termin:
Podczas szkolenia zapoznamy uczestników z funkcjami Dziennika VULCAN w zakresie administrowania i przygotujemy administratorów szkół do rozpoczęcia pracy z systemem.
Zapraszamy zarówno nowych użytkowników, którzy dopiero co rozpoczynają pracę z dziennikiem elektronicznym, jak również użytkowników, którzy chcą ugruntować wiedzę lub sprawdzić prawidłową konfigurację dziennika.

Szkolenie poprowadzi trener specjalizujący się we wdrażaniu dzienników elektronicznych do placówek oświatowych.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • przygotowanie placówki oświatowej do wdrożenia dziennika elektrowniczego,
  • wprowadzenie danych organizacyjnych jednostki do dziennika elektronicznego i ich modyfikacja,
  • konfigurację dziennika pod dany charakter placówki,
  • korzystanie z dostępnych słowników oraz tworzenie własnych,
  • archiwizację dziennika
  • wykorzystaniu Dziennika VULCAN do prowadzenia nauki zdalnej.

Do kogo jest skierowane szkolenie:

Szkolenie dedykowane jest dla osób, które będą pełnić rolę administratora Dziennika VULCAN w placówce oświatowej.

1. Przygotowanie do wdrożenia
  • Przygotowanie instytucji
  • Przygotowanie administratora
2. Budowa systemu Dziennik VULCAN
  • Opis modułów systemu
  • Strona startowa użytkownika
3. Wprowadzanie danych organizacyjnych jednostki
  • Tworzenie oddziałów
  • Ewidencjonowanie pracowników
  • Omówienie planu lekcji oddziałów
4. Przygotowanie systemu do pracy w module Administrowanie - omówienie słowników
  • Podział na grupy
  • Słownik przedmiotów
  • Słownik ocen
  • Słownik specjalności
5. Konfiguracja
  • Ustawienia dziennika
  • Blokady dzienników
6. Archiwizacja dziennika

7. Integracja z officem 365, jako wstęp do nauki zdalnej

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.