Finanse VULCAN. Otwieranie roku obrachunkowego 2024 – możliwości optymalizacji pracy

specjaliści ds. księgowości
  • Jakie czynności należy wykonać, aby program był gotowy na wprowadzanie danych roku 2023?
  • O czym należy pamiętać, aby powstał prawidłowy dokument bilansu otwarcia?
  • Co można zrobić, aby usprawnić pracę w programie w kolejnym roku budżetowym?
  • Zakładać nowe dzienniki czy nie zakładać? Zmieniać kształt planu kont i definicji Rb czy nie?
To przykłady pytań, na które księgowy powinien znać odpowiedź, aby być gotowym do rozpoczęcia pracy w kolejnym roku budżetowym.

Szkolenie dostarcza praktycznej wiedzy z zakresu działań, jakie księgowy powinien wykonać w aplikacji Finanse VULCAN, aby poprawnie przygotować system do pracy. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią codzienną pracę poprzez eliminację konieczności comiesięcznego przepisywania sprawozdań.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • przygotowanie wydruków według Ustawy o Rachunkowości,
  • utworzenie okresów sprawozdawczych roku 2023,
  • prawidłowe utworzenie automatycznego bilansu otwarcia,
  • modyfikację słowników w celu optymalizacji pracy od kolejnego roku budżetowego.
Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prawidłowo wykorzystać aplikację Finanse VULCAN tak aby powstały okresy sprawozdawcze nowego roku budżetowego oraz automatyczny bilans otwarcia.
Użytkownik będzie także potrafił zmodyfikować dotychczasowe parametry i ustawienia aplikacji celem usprawnienia bieżącej pracy. Będzie znał, niezbędne do realizacji tego zadania, funkcje aplikacji Finanse VULCAN.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Do kogo jest skierowane szkolenie:

Szkolenie kierowane jest do księgowych, posługujących się na co dzień programem Finanse VULCAN. Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień księgowych w jednostkach oświatowych, aby w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Czynności związane z otwarciem okresów sprawozdawczych 2023:
  • księgowanie dokumentów,
  • zamykanie okresów sprawozdawczych,
  • wydruki według Ustawy o Rachunkowości.

2. Mechanizmy tworzenia automatycznego bilansu otwarcia

3. Modyfikacja słowników w celu optymalizacji pracy (m.in. dzienniki księgowe, plan kont, definicje RB).

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem