Rola sygnalisty w szkole w świetle nowych rozporządzeń – rekomendacje i perspektywa Dyrektora Szkoły

Rodzaj szkolenia: szkolenie tematyczne
Czas trwania: -
sekretarze,
nauczyciele,
pracownicy administracji,
dyrektorzy
Termin:
Adresaci szkolenia to dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, administratorzy danych, osoby odpowiedzialne za wdrożenie procesu ochrony sygnalistów w placówce, osoby zajmujące się ochroną danych osobowych, specjaliści odpowiedzialni za bezpieczeństwo informacji, rodzice uczniów, pełnoletni uczniowie.

Celem szkolenia jest:
  • zapoznanie uczestników z praktycznymi aspektami regulacji wynikającymi z Dyrektywy 2019/1937 oraz z założeniami ustawy implementującej dyrektywę, w szczególności, jak skutecznie zaprojektować kanały zgłaszania nieprawidłowości z uwzględnieniem zasad przetwarzania danych osobowych. W trakcie szkolenia zostaną przywołane przykładowe procedury oraz sposoby ich wdrożenia w placówce oświatowej.
  • zapoznanie Uczestników z regulacjami dotyczącymi ochrony sygnalistów wynikającymi z tzw. dyrektywy o sygnalistach oraz założeń projektu ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa.