Rola sygnalisty w szkole w świetle nowych rozporządzeń – rekomendacje i perspektywa Dyrektora Szkoły

Rodzaj szkolenia: szkolenie tematyczne
Godzina rozpoczęcia: 14:00
Godzina zakończenia: 15:30
Cena / szkolenie: 300.00zł / osoba
Miejsce szkolenia: szkolenie zdalne,
on-line,
sekretarze,
nauczyciele,
pracownicy administracji,
dyrektorzy
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
Adresaci szkolenia to dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, administratorzy danych, osoby odpowiedzialne za wdrożenie procesu ochrony sygnalistów w placówce, osoby zajmujące się ochroną danych osobowych, specjaliści odpowiedzialni za bezpieczeństwo informacji, rodzice uczniów, pełnoletni uczniowie.

Celem szkolenia jest:
  • zapoznanie uczestników z praktycznymi aspektami regulacji wynikającymi z Dyrektywy 2019/1937 oraz z założeniami ustawy implementującej dyrektywę, w szczególności, jak skutecznie zaprojektować kanały zgłaszania nieprawidłowości z uwzględnieniem zasad przetwarzania danych osobowych. W trakcie szkolenia zostaną przywołane przykładowe procedury oraz sposoby ich wdrożenia w placówce oświatowej.
  • zapoznanie Uczestników z regulacjami dotyczącymi ochrony sygnalistów wynikającymi z tzw. dyrektywy o sygnalistach oraz założeń projektu ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa.

1. Podstawa prawna ochrony sygnalistów – analiza przepisów

2. System zgłaszania nieprawidłowości (ang. whistleblowing)

3. Ochrona sygnalistów jako instrument zarządzania w placówce oświatowej

4. Środki ochrony sygnalistów na podstawie Dyrektywy 2019/1937 (tzw. Dyrektywy o ochronie sygnalistów)