Środki Trwałe i Inwentarz – zmiany wartości majątku jednostki i ich wpływ na inwentaryzacje i sprawozdawczość

pracownicy administracji
Zapraszamy na bezpłatne spotkanie, podczas którego nasi eksperci opowiedzą o środkach trwałych i inwentaryzacji w kontekście zmian wartości majątku jednostki i ich wpływu na inwentaryzacje i sprawozdawczość.

Operacje specjalne na środkach trwałych – czy korzystają Państwo z arkuszy excelowych do obliczenia wartości bieżącej amortyzacji, uwzględniania modernizacji albo częściowej likwidacji środka trwałego? Operacje zwiększenia wartości majątku są często związane z koniecznością aktualizacji formuł i generują ryzyka, że przeliczone wartości mogą okazać się nieprawidłowe.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z narzędziami automatyzujących pracę w tym zakresie, które oferuje firma VULCAN. W tej części webinarium przedstawimy Państwu nasze rady jak radzić sobie w przypadku wystąpienia operacji specjalnych, np. remont i jak wprowadzona zmiana wartości automatycznie generuje dokumenty w księgach rachunkowych oraz wymaganych sprawozdaniach (bilans, F03).

Inwentaryzacja i zmian wartości majątku jak przygotować się do zamknięcia roku – koniec roku jest newralgicznym momentem dla każdej jednostki i wiąże się z weryfikacją stanu posiadania majątku każdej z nich. Jest to ostatni czas na sprawdzenie czy wszystkie zrealizowane zakupy, likwidacje lub remonty zostały uwzględnione w odpowiednich pozycjach w naszych księgach pomocniczych. To również jest czas, aby przygotować się do sprawnego przeprowadzenia inwentaryzacji podsumowującej dany rok. W tej części webinarium przedstawimy Państwu w jakim sposób można usprawnić prowadzenie kartoteki majątku oraz inwentaryzacje za pomocą nowoczesnych narzędzi firmy VULCAN, a także podzielimy się naszymi sprawdzonymi sposobami na szybki i prosty sposób realizacji Państwa zadań.

1. Operacje specjalne na środkach trwałych, np. modernizacja, likwidacja środka trwałego i ich wpływ na księgi rachunkowe

2. Inwentaryzacja i zmiana wartości majątku jak przygotować się do zamknięcia roku

3. Sesja pytań i odpowiedzi